CEITEC MU hrdým nositelem HR Award

15. ledna 2019

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

CEITEC Masarykovy univerzity chce být jedním z nejlepších zaměstnavatelů v oblasti vědy a výzkumu.

Na začátku nového roku získal CEITEC MU ocenění v oblasti rozvoje pracovníků HR Excellence in Research známé jako HR Award, a to jako první výzkumný institut v ČR. Tuto značku kvality uděluje Evropská komise výzkumným institucím, které se cíleně snaží vytvářet mezinárodní a transparentní pracovní prostředí odpovídající mezinárodním trendům v oblasti vědy. 

„Mít HR Award je mimo jiné otázkou prestiže. Instituce dává najevo, že lidé jsou velmi důležití, že bez nich jsou moderní budovy a špičkové přístroje k ničemu. Vztah mezi vědeckou institucí jako zaměstnavatelem a vědeckým pracovníkem či pracovnicí je v dnešní době pojímán jako vztah partnerský. Instituce nabízí zázemí, pracovník přináší know-how, vědecké výsledky, granty. Nemluvě o tom, že dnešní mladí vědci a vědkyně jsou aktivní a zajímají se nejen o vybavení laboratoří, ale také o podmínky práce, kvalitu supervizorů, možnosti sladit s prací také osobní život. Což přináší nároky na aktivní HR politiku zaměstnavatele,“ říká koordinátorka celého procesu získání ocenění Eliška Handlířová

HR Award je dlouhodobým závazkem. Plnění HR Strategie je pravidelně kontrolováno Evropskou komisí. Zásadní bude pak rok 2023, kde zástupci Evropské komise instituci navštíví přímo v Brně a rozhodne, zda si instituce může HR Award ponechat také do budoucna.

Více informací naleznete zde

Koordinátorka HR Award

Ing. Eliška Handlířová Ing. Eliška Handlířová Vedoucí kanceláře ředitele
Telefon: +420 54949 4481, +420 724 517 046
E-mail: ,
Kancelář: