CEITEC vybral první PhD projekty, které získají podporu Bridge Fund

7. srpna 2018

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

CEITEC BRIDGE FUND je fond určený na podporu studentských mezioborových projektů mezi živými a materiálovými vědami. První výzva BRIDGE FUND byla spuštěna v dubnu tohoto roku a přihlásilo se do ní se svými projekty sedm studentů. Podmínkou bylo, že projekt musí být zaměřen na mezioborový výzkum mezi dvěma výzkumnými oblastmi CEITEC, jedním v živých vědách a druhým v materiálových vědách.

Komise pro interdisciplinaritu, která se skládá ze zástupců všech výzkumných programů a organizačních jednotek CEITECu, hodnotila splnění podmínky interdisciplinarity a také vědeckou kvalitu projektů.

K podpoře navrhli následující projekty:

  • Dvojfunkční biofilm pro regeneraci parodontálních tkání - student Rasha Abdelrahman – spolupráce mezi skupinami Josefa Jančáře (výzkumná oblast 2 Pokročilé materiály) a Pavla Prokse (výzkumná oblast 7 Molekulární veterinární medicína)
  • Detekce pomocí elektronové spinové rezonance v diagnostice karcinomu ledvinných buněk- student Jakub Hrubý – spolupráce mezi skupinami Petra Neugebauera (výzkumná oblast 1 Pokročilé nano- a mikrotechnologie) a Ondřeje Slabého (výzkumná oblast 5 Molekulární medicína)
  • Vývoj nového modelu xenograftu myší odvozeného z CLL s použitím biomateriálů a podpůrných buněk - studentka Eva Vojáčková – spolupráce mezi skupinou Marka Mráze (výzkumná oblast 5 Molekulární medicína) a Lucy Vojtové ze skupiny Josefa Jančáře (výzkumná oblast 2 Pokročilé materiály)

Délka trvání projektů je omezena na jeden rok (září – srpen). Během této doby obdrží studenti stipendium 10 000 Kč měsíčně a dále jednorázovou částku 50 000 Kč na spotřební materiál.

Gratulujeme úspěšným žadatelům a zároveň chceme vyzvat studenty k zaslání svých projektů do příští výzvy, která bude otevřena v dubnu 2019. 

Více informací o fondu BRIDGE FUND najdete zde.


Kontaktní osoba:

Ing. Bc. Zdeňka Pavlačková, Ph.D. Ing. Bc. Zdeňka Pavlačková, Ph.D. Analytička pro vědu a výzkum
Telefon: +420 54949 5114, +420 770 110 745
Mobil: +420 770 110 745
E-mail:
Kancelář: