Prestižní vědecká konference ICN+T 2018 bude na pozvání CEITEC VUT v Brně

18. ledna 2018

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Až 700 odborníků z celého světa přitáhne v červenci 2018 do Brna vědecká konference ICN+T. Mezinárodní fórum poskytne platformu pro diskuzi nejnovějších trendů či objevů v oblasti nanověd a nanotechnologií. Hlavní část programu konference se uskuteční v prostorách brněnského výstaviště.

Po  korejském Busanu, Vailu v americkém Coloradu či Paříži, se Brno stane dějištěm konference ICN+T, a to díky úspěšné společné žádosti CEITEC a Fyzikálního ústavu Akademie věd České republiky (FÚ AV ČR), kterou toto vědecké konsorcium podávalo v roce 2013. Mezi odborná témata, ke kterým budou vědci z různých koutů světa přispívat, patří například mikroskopie, spektroskopie či nanofotonika nebo nanomagnetismus.

Brno tuto prestižní konferenci získalo nejen díky rostoucímu uznání českých vědců v tomto oboru, strategické poloze či rozvíjejícím se centrům, vědy, obchodu či vzdělání, ale i díky vazbám na elektronovou mikroskopii, která je s městěm dlouhodobě spojována.

Hlavním organizátorem konference je spolu s dr. Antonínem Fejfarem z FÚ AV ČR profesor Tomáš Šikola, který je koordinátorem výzkumného programu Pokročilé nanotechnologie a mikrotechnologie na CEITEC a ředitel Ústavu fyzikálního inženýrství na Fakultě strojního inženýrství VUT.

 


Oficiální web konference: 

icnt2018.org