Světové vědecké špičky v oboru nanotechnologií míří do Brna. Na konferenci ICN+T

9. července 2018

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Až 400 odborníků z celého světa přitáhne do Brna vědecká konference ICN+T, která se uskuteční ve dnech 22 - 27. července 2018. Mezinárodní fórum poskytne platformu pro diskuzi nejnovějších trendů či objevů v oblasti nanověd a nanotechnologií. Hlavní část programu konference se uskuteční v prostorách brněnského výstaviště.

Po  korejském Busanu, Vailu v americkém Coloradu či Paříži, se Brno stane dějištěm konference ICN+T, a to díky úspěšné společné žádosti CEITEC Vysokého učení technického a Fyzikálního ústavu Akademie věd České republiky (FÚ AV ČR), kterou vědecké konsorcium podávalo v roce 2013. Mezi odborná témata, ke kterým budou vědci z různých koutů světa přispívat, patří například mikroskopie, spektroskopie či nanofotonika nebo nanomagnetismus.

Brno prestižní konferenci získalo nejen díky rostoucímu uznání českých vědců v tomto oboru, strategické poloze či rozvíjejícím se centrům, vědy, obchodu či vzdělání, ale i díky vazbám na elektronovou mikroskopii, která je s městěm dlouhodobě spojována.

Hlavním organizátorem konference je spolu s dr. Antonínem Fejfarem z FÚ AV ČR profesor Tomáš Šikola, který je koordinátorem výzkumného programu Pokročilé nanotechnologie a mikrotechnologie na CEITEC a ředitel Ústavu fyzikálního inženýrství na Fakultě strojního inženýrství VUT.

 


Odborný kontakt:

prof. RNDr. Tomáš Šikola, CSc. prof. RNDr. Tomáš Šikola, CSc. Vedoucí výzkumného programu
Telefon: +420 54114 2707
E-mail:
Kancelář:

 

Autor tiskové zprávy:

Mgr. Kateřina Vlková Mgr. Kateřina Vlková Asistentka PR a marketingu
Telefon: +420 54114 9653
Mobil: +420 778 723 433
E-mail:
Kancelář: